1.6 C
Wołomin
niedziela, 29 listopada, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

13. Grand Off – festiwal filmowy w Radzyminie

16 października ,18:00

13. Grand Off
Najlepsze niezależne krótkie filmy świata
16 października 2020, godz. 18:00
Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
Wstęp wolny
Projekcje podczas festiwalu
Najlepsza scenografia
„FRANKA” (Białoruś)
Najlepsza fabuła
„ArcÀngel” (Meksyk)
Najlepszy montaż
„Punkt bifurkacji” (Rosja)
Najlepszy film polski
„Techno”
O festiwalu
Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.
Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 28 listopada. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.
Na nasz festiwal nadesłano blisko 4000 filmów z ponad 130 krajów całego świata.
Na każdym festiwalu przyjmujemy i nagradzamy gości specjalnych. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew i Jerzy Stuhr.
źródło: www.bibliotekaradzymin.pl

Komentarze

Szczegóły

Data:
16 października
Czas:
18:00

Miejsce

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
ul. Konstytucji 3 Maja 15
Radzymin, mazowieckie 05-250 Polska
+ Google Map