0.1 C
Wołomin
poniedziałek, 30 listopada, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Artur Pastewka – United colours w akwareli – wernisaż wystawy w Domku Ogrodnika

10 października ,18:00 - 3 listopada ,18:00

Artur Pastewka – architekt, akwarelista, współwłaściciel firmy Pastewka i Strój – Architekci s.c. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych między innymi w Gdańsku, Wołominie, Kuligowie i Warszawie, uczestnik wielu wydarzeń plenerowych.
„Malowanie to moja pasja, hobby, odskocznia od rutyny życia zawodowego, poczucie wolności, działanie bez ograniczeń procedur i presji komercyjnego efektu, czysta moja twórczość, jakże odmienna od długotrwałego procesu projektowego, nierozerwalnie związanego z kompromisem będącym wynikiem; oczekiwań inwestora, kosztorysów, uwarunkowań prawnych, technicznych, itp.
Dlaczego wybrałem akwarelę jako technikę malarską? Przede wszystkim dlatego, że jest nieprzewidywalna i zaskakująca, spontaniczna i szybka, wymagająca precyzji technologii ale dająca nieograniczające pole do improwizacji którą determinuje PRZYPADEK związany z dynamicznym procesem malowania technologią akwareli.
Drugą ważną cechą tej techniki jest jej plastyczność, którą odnajduję we wzajemnych oddziaływaniach przemieszanych pigmentów, niezupełnie wnikających w strukturę podłoża. To płynne i łagodne przechodzenie jednej barwy w drugą jest trudne do osiągnięcia w innych technikach malowania.
Akwarela dla mnie jest także techniką, umożliwiająca osiągnięcie maksymalnego zamierzenia plastycznego w zderzeniu z ograniczeniem czasu, który jest ważny przy założeniu, realizacji mojej twórczości z natury.”
Artur Pastewka
Wernisaż wystawy
10 października 2020, godz. 18:00
Galeria Piwniczka, ul. 11 Listopada 4, 05-250 Radzymin
Wstęp wolny!
źródło: www.bibliotekaradzymin.pl

Komentarze

Szczegóły

Start:
10 października ,18:00
Koniec:
3 listopada ,18:00

Miejsce

Domek Ogrodnika
ul. 11 Listopada 4
Radzymin, mazowieckie 05-250 Polska
+ Google Map