2.8 C
Wołomin
wtorek, 31 stycznia, 2023
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Chwalcie łąki umajone – wystawa kolaży Katarzyny Listwon w Fabryczce

28 kwietnia 2019 ,18:00

Katarzyna Listwon – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest malarzem, ilustratorem, grafikiem, autorką kilkunastu projektów okładek, publikacji książkowych oraz ilustracji. Głównym tematem jej twórczości jest człowiek i jego otoczenie postrzegane w wymiarze symbolicznym. Jest autorką szeregu niepublikowanych ilustracji do bajek Ignacego Krasickiego, komedii Williama Szekspira, utworów Adama Mickiewicza. Jak sama przyznaje – jest artystką tworzącą poza marginesem sztuki współczesnej, idzie własną, indywidualną drogą, szukając czasem wytchnienia w tradycji sztuki europejskiej oraz polskiej ludowości.

Wystawa w Galerii Przy Fabryczce prezentuje cykl kurpiowskich kapliczek maryjnych, wykonanych techniką kolażu połączonego z akwarelą.

Po wernisażu zapraszamy na koncert nabożnych i świeckich pieśni kurpiowskich z Puszczy Zielonej. W wykonaniu znanego już wołomińskiej publiczności śpiewaka Adama Struga, któremu na lirze akompaniować będzie Hipolit Woźniak – gitarzysta, kompozytor, instrumentalista.

Adam Strug to etnomuzykolog, śpiewak, instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej oraz scenarzysta filmów dokumentalnych. Współtwórca istniejącej w latach 90-tych kapeli Bractwo Ubogich, grającej muzykę tradycyjną w wersji in crudo, czyli bez stylizacji. Założyciel zespołu śpiewaczego Monodia Polska, specjalizującego się w wykonywaniu pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Ma na koncie cztery albumy autorskie: „Adieu” (2012 r.), „Strug. Leśmian. Soyka.” (2014 r.), „Mysz” (2015 r.) i „Leśny bożek” (2017 r.).ki

Hipolit Woźniak jest muzykiem wszechstronnym. Jego ulubione instrumenty to handsonic, gitara klasyczna, elektryczna i basowa, perkusja, klawisze i wiolonczela, ale czego nie dotknie, gra mu w rękach. Kompozytor piosenek i muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów. Związany artystycznie z praskim Składem Butelek. Gra w zespole Nic Wielkiego oraz MAryna C.

Szczegóły

Data:
28 kwietnia 2019
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości Fabryczka w Wołominie
ul. Orwida 20
Wołomin, mazowieckie 05-200 Polska
+ Google Map