1.6 C
Wołomin
niedziela, 29 listopada, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ODWOŁANY! Koncert Alicji Majewskiej w Fabryczce

18 października ,17:00

45zł

ODWOŁANY!!!

18.10.2020 w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka odbędzie się wyjątkowy koncert Alicji Majewskiej – wielokrotnej laureatki Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Artystka stworzyła niezapomniane przeboje między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim .
Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”. Jak tłumaczy sama artystka: „drugi „Żagiel” już nie powstanie”, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus.
Podczas koncertu artystka zaprezentuje premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty „Żyć się chce”, która ukazała się w ubiegłym roku. Usłyszymy nie tylko nowe utwory, ale także największe przeboje Majewskiej. Artystce towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet.
Bilety w cenie 45 zł, do nabycia na https://biletyna.pl/koncert/Alicja-Majewska/i-Wlodzimierz-Korcz-oraz-Warsaw-Opera-Quartet-Zyc-sie-chce/Wolomin?fbclid=IwAR3t8RC4alXGTFLsX8NccD81LRzhZNM7C6J8IwqMubANN4hoDrQreYIGPbk
źródło: www.fabryczka.com.pl

Komentarze

Szczegóły

Data:
18 października
Czas:
17:00
Koszt:
45zł

Miejsce

Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości Fabryczka w Wołominie
ul. Orwida 20
Wołomin, mazowieckie 05-200 Polska
+ Google Map