15.2 C
Wołomin
niedziela, 25 września, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert jazzowy w Klembowie

10 marca 2019 ,17:00

Arek Czernysz Trio
Zespół powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy młodego pokolenia, którzy dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z jazzową sekcją
rytmiczną wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie. Zespół wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce muzyki jazzowej i filmowej. Trio zostało docenione na krajowych i międzynarodowych festiwalach (Jazz Juniors 2018, School & Jazz Festival 2017, Blue Note Poznań Competition 2016). Największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na 42. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech w kategorii jazz music. W 2019 roku ukaże się nakładem wydawnictwa BCD Records debiutancka płyta zespołu, w którego skład wchodzą:
Arek Czernysz – akordeon, kompozycje
(https://www.facebook.com/ArekCzernysz/)
Filip Arasimowicz – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja
Arek Czernysz – absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych muzyków, studiując w klasie dra Sławka Jaskułke i mgra Cezarego Paciorka. Jest obecny w wielu projektach muzycznych jako lider oraz sideman. Bardzo aktywny w trójmiejskim środowisku muzycznym. Współpracuje z licznymi
artystami, występując na wielu scenach, w tym na festiwalach muzycznych takich jak Festiwal Jazz Jantar w Gdańsku czy Ladies’ Jazz Festival w Gdyni Od 2016 roku prowadzi własny zespół Arek Czernysz Trio dla którego komponuje i aranżuje.
Antoni Wojnar – perkusista i kompozytor. Obecnie student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej. Jako instrumentalista udziela się w wielu zespołach, m. in. Arek Czernysz Trio, Dominik Kisiel Exploration Quartet, Almost Jazz Group czy Hollow Quartet. Laureat wielu konkursów jazzowych. Pasjonuje się kinem, komponuje muzykę filmową oraz teatralną. W lipcu 2017 zdobył nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego kompozytora podczas konkursu Film Music Competition na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transatlantyk. W 2018r. współpracował, jako jeden z orkiestratorów, ze światowej sławy kompozytorem, laureatem Oscara, Janem A. P. Kaczmarkiem, przy filmie Paul, Apostle of Christ.
Filip Arasimowicz – kontrabas Student II roku studiów magisterskich w klasie kontrabasu jazzowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Związany głównie z gdańską sceną jazzową, grał koncerty m.in. z Dominik Kisiel Trio, Minim Experiment, Nordwave, The Forest Tuner. W 2016 r. otrzymał z Nordwave I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni.

Szczegóły

Data:
10 marca 2019
Godzina:
17:00

Miejsce wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie
Strażacka 8
Klembów, Mazowieckie 05-250 Polska
+ Google Map