2.3 C
Wołomin
poniedziałek, 28 listopada, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja II tomu Rocznika Mareckiego

1 czerwca 2019 ,18:00

Szanowni Państwo,
w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w dniu 1 czerwca 2019 r. (sobota) na godz. 18:00 do Pałacyku Briggsów przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 96 w Markach na promocję długo oczekiwanego II tomu Rocznika Mareckiego.
II tom Rocznika Mareckiego jest bogato ilustrowany w niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz opisuje wybrane zagadnienia z historii naszego miasta, m.in.: dzieje ludwisarni A. Zwolińskiego i S. Czerniewicza w Markach – Pustelniku, pobyt wojsk niemieckich w Markach w okresie I wojny światowej, historię angielskiej rodziny Briggsów w Markach, I i II Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki-Monte Cassino, pogrzeb niemieckiego generała Wernera von Fritsch’a w Strudze i wiele, wiele innych.
Przedmowę do Rocznika, pod redakcją Zbigniewa Paciorka, napisał Senator RP prof. Jan Żaryn.
Rocznik powstał dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga oraz finansowemu wsparciu mieszkańców Marek.
Na spotkaniu będzie można kupić II tom Rocznika Mareckiego oraz uzyskać wpisy i dedykacje autorów opracowania. Cena 65 zł za egzemplarz.
Zapraszamy serdecznie!

Szczegóły

Data:
1 czerwca 2019
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Pałacyk Briggsów
ul. Piłsudskiego 96
Marki, mazowieckie 05-270 Polska
+ Google Map