7.7 C
Wołomin
niedziela, 25 września, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Przenikanie światów” wernisaż Aleksandry Stenckiej w Ząbkach

23 lutego 2019 ,17:00

Aleksandra Stencka
Malarstwo

Moja pasją jest tworzenie obrazów i muzyki poprzez które przejawia się świat baśniowy.
Maluję od dzieciństwa, na co dzień zajmuję się również m.in. fotografią oraz śpiewem, prowadzę zajęcia da dzieci i młodzieży w Zielonce gdzie mieszkam. Inspiracją do tego co tworzę jest dla mnie Natura. W obrazach ukazuję wielowymiarowy, magiczny świat, niczym wspomnienie,  być może marzenie.  Legendarne krainy pełne  ‘mitycznych’ istot, zwierząt, duchów Przyrody. Moje obrazy brały udział w ok.25 wystawach (20 indywidualnych i 5 zbiorowych) w  Polsce oraz  Czechach –  jak również na licznych festiwalach, targach, pokazuję je również przy okazji występów.

Muzyka

Śpiewam intuicyjnie , utwory które powstają często pochodzą od przyrody. Tak było z tytułową piosenką  mojej pierwszej płyty „Whitewater”  wydanej w 2015r. Piosenki są wyrazem piękna  przedwiecznej żeńskiej mocy. Występując śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, po polsku, angielsku, w języku Elfów znanym z powieści J.RR. Tolkiena. Bliskie mi są różne rodzaje muzyki, filmowa, celtycka, plemienna. Jako, że muzyka ta skłania do podróży wewnętrznej, głębokiej relaksacji. Na koncerty staram się wybierać miejsca które sprzyjają wyciszeniu. Są to najczęściej w kameralne salach lub wolne powietrze.

 

Wystawa pt.‘ Przenikanie Światów’

Najpiękniejszą opowieścią o moim malarstwie jest śpiew, który pochodzi z tego samego świata. Dźwięk maluje  to, co niewidoczne dla oka. Łącząc te dwie artystyczne dziedziny, zapraszam do zaczarowanego lasu z moich obrazów, do krainy marzeń, pamięci o świecie który jest ukryty. W czasie występu towarzyszył mi będzie Artur Telakowiec, muzyk, kompozytor i pianista z którym współpracuję i który opracował aranżacje do wykonywanych utworów.

Szczegóły

Data:
23 lutego 2019
Godzina:
17:00

Miejsce wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
ul. Słowackiego 21
Ząbki, mazowieckie 05-291 Polska
+ Google Map