0.9 C
Wołomin
piątek, 4 grudnia, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkania z podróżą w Zielonce: Namaste India!

25 października ,16:00

15zł

Zapraszamy na pierwsze po długiej przerwie „Spotkanie z podróżą” w niedzielę 25 października. Opowieść o egzotyce i różnorodności kulturowej północnych Indii pt. „Namaste India” poprowadzą podróżnicy Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.
Podróż do Indii jest marzeniem wielu osób pragnących oderwać się od świata zachodniej cywilizacji.
Islamska architektura Wielkich Mogołów, pływające domy w Kaszmirze, pałace maharadżów i pustynia w Radżastanie, Złota Świątynia i waleczni Sikhowie w turbanach w Amritsarze, modlitwy nad brzegiem Gangesu w Varanasi, plantacje herbaty w Dardżylingu, pola ryżowe w Assamie, dżungla i świat kultury plemiennej w Arunaćal Pradeś, ośnieżone szczyty Himalajów Garhwalu i wędrujący u ich podnóża pielgrzymi to tylko niektóre elementy różnobarwnej tętniącej życiem indyjskiej mozaiki.
Nie tylko zwiedzanie zabytków czy podziwianie przyrody, ale samo podróżowanie i podglądanie toczącego się tu życia dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.
Zobaczymy m.in. scenki uliczne (uliczny dentysta!), życie codzienne (jak wziąć prysznic w dzbanku wody?), pełne ekspresji święta (Dzień Kobiet w wersji indyjskiej) , święte krowy (jak je minąć w wąskiej uliczce?), riksze (targuj się!), malownicze bazary (niezwykły targ kwiatów w Kalkucie). Mimo, że zmęczą nas upały, kupno biletu kolejowego (biurokracja!), targowanie na każdym kroku, to wracając do kraju będziemy tęsknić za Indiami.
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Kirgistan, Turcję a także Wenezuelę, Tanzanię i Namibię.
Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita: prowadzą wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA.
Więcej: www.terra.waw.pl
Niedziela 25.10.2020, godz. 16:00. Sala widowiskowa OKiS.
Wstęp 15 zł.
Liczba miejsc ograniczona do 56.

źródło: www.okis.zielonka.pl

Komentarze

Szczegóły

Data:
25 października
Czas:
16:00
Koszt:
15zł

Miejsce

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Łukasińskiego 1/3
Zielonka, Mazowieckie 05-220 Polska
+ Google Map