9.6 C
Wołomin
poniedziałek, 3 października, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z podróżą: Bułgaria

15 kwietnia 2018 ,16:00 - 17:30

Zapraszamy na kwietniowe „Spotkanie z podróżą”,opowiadają Malwina i Artur Flaczyńscy.
Rodopy, niewysokie góry położone w południowej części Bułgarii, zachwycają kulturą zamieszkujących tu ludów i bogactwem form skalnych. Zobaczymy tu naturalne mosty skalne (Cudowne i Diabelski), wspaniałe wodospady, a podążając śladami Orfeusza zejdziemy do jaskini Diabelskie Gardło, by zobaczyć podziemny wodospad.
Zachwyceni cudami natury udamy się do zamieszkujących Rodopy Pomaków. Naszym głównym celem jest coroczny festiwal dudziarzy, na którym spotkamy mistrzów gry na tym instrumencie, ale odwiedzimy też tradycyjne wioski, miasteczka. Zagłębiając się w historię regionu odwiedzimy ruiny trackiego Perperikonu i kamienny Diabelski Most zbudowany przez Turków nad rzeką Ardą.
Po drodze w Rodopy zwiedzimy stolicę kraju Sofię i wznoszący się nad nim masyw Witosza. Na stokach Riły odwiedzimy niedźwiedzie sanktuarium, w którym uwolnione z rąk (nie)ludzkich zwierzęta mogą żyć w naturalnym środowisku, po czym powędrujemy wśród polodowcowych jezior Pirynu.
Będąc na Bałkanach nie sposób pominąć morskich kąpieli, więc pokaz zakończymy u stóp góry Atos, z której przed wiekami wyruszali prawosławni mnisi, by krzewić w Bułgarii chrześcijaństwo.
Malwina i Artur Flaczyńscy – podróżnicy związany z Klubem Podróży Jarema. Niegdyś zakochani w Azji, od kilku lat najczęściej podróżują na Bałkany, czego efektem jest m.in. wydany w tym roku przewodnik po Bułgarii.

Szczegóły

Data:
15 kwietnia 2018
Godzina:
16:00 - 17:30

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
Łukasińskiego 1/3
Zielonka, Mazowieckie 05-220 Polska
+ Google Map