-2.5 C
Wołomin
środa, 2 grudnia, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Dominiki Lewandowicz w Piwniczce

12 września ,18:00 - 2 października ,00:00

Cykl prac „…z Natury”, jest opowieścią o człowieku, jego wewnętrznych przemianach, drodze, zmaganiach, odkryciach oraz o łączności z naturą. Ukryta w nich tajemnica, zestawienia kolorystyczne, abstrakcyjne kompozycje zestawione z obiektami rzeźbiarskimi, pozwalają na szeroką interpretacje pojedynczych prac jak i całej ekspozycji. Tworzyłam je w momencie izolacji, kiedy czas nagle zwolnił, pozwalając przebywać tylko ze sobą, zmuszając do refleksji i nieoczekiwanych przemian wewnętrznych. Są opowieścią o mnie.
Prace powstały na naturalnych, ręcznie czerpanych papierach, malowane przy pomocy węzy pszczelarskiej, wosku pszczelego wyciągniętego bezpośrednio z ula, barwione naturalnymi farbami do tkanin i wykańczane szlagmetalem oraz płatkami złota.
Dominika Lewandowicz
Urodziła się w 1985 roku. Pochodzi z miejscowości Soczewka i Dzierzązna, mieszka w Toruniu. W 2010 roku ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalizacji Mixmedia. Dyplom z wyróżnieniem z Rysunku uzyskała w Pracowni prof. Bogdana Chmielewskiego. Tworzy prace malarskie, rysunkowe, intermedialne oraz fotograficzne, szczególnie w zakresie fotografii otworkowej i solarigrafii. Jako edukator artystyczny współpracuje z instytucjami, galeriami sztuki, muzeami i szkołami, prowadząc autorskie warsztaty twórcze, od 2010 roku pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Bierze udział w wystawach i plenerach artystycznych w Polsce (Soczewka,Płock, Platerów, Toruń,Gdańsk, Radzymin, Kuligów, Wołomin, Warszawa, Łódź) oraz za granicą (Słowacja, Czechy, Ukraina). Wybrane wystawy : Indywidualna wystawa solarigrafii: Ruszyć Słońce – Wstrzymać Ziemię w Dworze Mieszczańskim w Toruniu (2012) oraz w Aleksandrowie Kujawskim (2014). Wystawy zbiorowe: 2010 „Dyplomy 2009”-CSW„Znaki Czasu” Toruń/ 2017 Sympozjum historyczno – artystyczne „Drohobycz – fizjonomia losu i życia”, Siemiatycki Ośrodek Kultury; 2017/ ECOMade festiwal, Akademia Sztuk Pięknych, Łódź 2018/ „Them&Now. Fotografia alternatywna”, Muzeum Narodowe, Gdańsk-wyróżnienie./Triennale Malarstwa Częstochowa 2017/2018, /Gdańsk „Them&Now. Fotografia alternatywna”, Muzeum Narodowe2018,/ Konfrontacje Sztuki. Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie./2018 Warszawa .Galeria Test. Konfrontacje Sztuki „ W poszukiwaniu przestrzeni”. Udział w wystawie pokonkursowej. 2018./2019 Ukraina. Mała Biłozjorka. XIII Międzynarodowy Plener Sztuki „Diwosvit”/
W życiu i twórczości cały czas coś odkrywam, poszukuję, zbieram i kolekcjonuję. Inspiruję się właściwie wszystkim co tylko z niewiadomego powodu przykuje moją większą uwagę. Niewyczerpanym źródłem jest dla mnie człowiek – ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami, przyroda, niewyjaśnione zjawiska, a przede wszystkim wszelkie tajemnice ukryte choćby na strychach, w walizkach, czy w niezwykłych-zwykłych osobach które cały czas poznaję. Tym samym prace które tworzę są różnorodne nie tylko tematycznie, ale i formalnie oraz technicznie. Nie potrafię i nie chcę ograniczyć się do jednej konkretnej techniki, tematu, jestem artystką poszukującą, w ciągłej twórczej podróży, odkrywającą i mającą mnóstwo nie zrealizowanych pomysłów. Wszystkie one i te które być może za kilka sekund przyjdą mi do głowy chcę i czuję że muszę zrealizować.

Komentarze

Szczegóły

Start:
12 września ,18:00
Koniec:
2 października ,00:00