1.6 C
Wołomin
niedziela, 29 listopada, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Wołominie

24 września ,10:00 - 18:30

Wołomin znalazł się w gronie 11 miast w Polsce, które odwiedzi Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej mieszkańcy Wołomina będą mieli okazję przenieść się w wirtualnym świecie do 1920 roku i wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do Cytadeli. Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń. Czy uda im się dostarczyć meldunek i wpłynąć na losy jednej z najważniejszych bitew w historii nie tylko Polski, ale i świata?

CZYM JEST WIRTUALNY TEATR HISTORII „NIEPODLEGŁA”
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Dzięki goglom VR i słuchawkom widzowie całkowicie przenoszą się w wirtualny świat wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół nich. Obracając się na fotelu obserwują akcję oczami jednego z bohaterów. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że naprawdę mają wrażenie fizycznego uczestnictwa w przygodach bohaterów.
ZASADY PRZEBYWANIA W WIRTUALNYM TEATRZE HISTORII ( SARS-COV-2)
Uczestników Wydarzenia w momencie przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii obowiązuje specjalny Regulamin oraz szereg zabezpieczeń (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i odpowiednich służb) związanych z zasadami zachowania w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa oraz samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maski, chusty, opaski).
Organizator zapewnia bezpieczeństwo Uczestnikom poprzez zapewnienie środków do dezynfekcji znajdujących się przed wejściem do Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” oraz dezynfekcję elementów, z którymi Uczestnicy Wydarzenia wchodzą w bezpośredni kontakt (gogle VR, słuchawki, fotele) po każdym seansie. Dodatkowo na gogle VR w miejscu styczności z twarzą Uczestnika wydarzenia mocowane są jednorazowe wkładki higieniczne, wymieniane po każdym seansie.
REZERWACJA
Seanse odbywać się będą co godzinę w Miejskim Domu Kultury w Wołominie (ul. Mariańska 7) w czwartek 24 września w godzinach 10:00-14:30 (pokazy dla szkół), 16:00-18:30 (pokazy dla widzów indywidualnych). Rezerwacji można dokonać na poniższej stronie.
http://www.konceptkultura.pl/

źródło: www.mdkwolomin.pl

Komentarze

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
10:00 - 18:30

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Wołominie
ul. Mariańska 7
Wołomin, 05-200 Polska
+ Google Map