10.7 C
Wołomin
poniedziałek, 3 października, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Głębinarium – Hakya Gago

30 września ,18:00 - 21:00

o

Powiatowe Centrum Kultury Fabryczka zaprasza 30 września o godzinie 18:00 na wystawę malarską Hakyi Gago pt. ,,Głębinarium”.

Cykl Głębinarium przedstawia istoty z głębin oceanów i nieba. Intencje oraz przekazy zawarte w obrazach mają uruchomić wyobraźnię odbiorcy. Zatrzymać go i zachęcić aby spojrzał w głąb siebie- odkrył swój potencjał, zobaczył z czym rezonuje. Odnalazł w symbolice w nich zawartej, siłę i sens tego z czym się aktualnie zmaga. Prace są zwieńczeniem dotychczasowej podróży jaką przebyła artystka. Owocem kształtowania siebie, stawiania granic. Nauki mówienia nie i nauki mówienia tak. Przewodnikami duchowymi malarki są jej przodkowie oraz otaczająca nas przyroda, z której czerpie inspiracje. Dla niej, ważna jest duchowa wędrówka, bo nie jesteśmy tylko cielesną powłoką. Dąży to tego, by dać ludziom spokój, radość i nadzieję.

Hakya Gago to urodzona w Warszawie w 1986r. pół Polka- pół Japonka. Studiowała w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru (2009-2012). Maluje obrazy, materiały, tworzy grafiki, malowidła ścienne, które można spotkać w kilku warszawskich restauracjach oraz w prywatnych domach. Jest samoukiem. Do jej ulubionych technik należą: malowanie farbą akrylową, akwarelą i tuszem kaligraficznym. Jej pasja, jak sama mówi artystka, wynika z potrzeby wyrażania siebie i porządkowania tego co ma „w środku”. Jej sztuka opowiada o pięknie w przypadkowości, o tym, że wszystko ze sobą rezonuje, o poszukiwaniu swojej duchowości, i pracy nad sobą. Artystka zaznacza też w swoich obrazach jak ogromne znaczenie mają nasi przodkowie na drzemiący w nas potencjał.
Artystka od urodzenia żyje w Polsce. Tworząc pielęgnuje w sobie japońską część siebie. Jej pragnieniem jest, aby prace zachęciły odbiorcę do zatrzymania się na chwile i dostrzeżenia piękna w harmonii, naturze, symbolach i ich znaczeniu w zagonionej codzienności.
Wernisaż uświetni koncert Michała Dumy, który zagra na handpan – instrumencie, którego początków można doszukiwać się na Karaibach, gdzie wykonywano je ze spodów blaszanych beczek. Ze względu na wyjątkowe właściwości kojących fal dźwiękowych i powstającej w trakcie grania wibracji, handpan nazywany jest „Świętym Graalem” terapii dźwiękiem. Płynąca z niego muzyka to przyjemna dla ucha melodia, malownicza wewnętrzna podróż i leczniczy wpływ na ludzkie ciało.

Szczegóły

Data:
30 września
Godzina:
18:00 - 21:00
Koszt:
o
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Fabryczka Wołomin
Orwida 20
Wołomin, Mazowieckie 05-200
+ Google Map