0.9 C
Wołomin
czwartek, 3 grudnia, 2020
Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarstwa Anny Matera – Lewickiej w Radzyminie

24 lipca ,18:00 - 16 sierpnia ,18:00

Anna Matera Lewicka
Radzyminianka, malarka, edukatorka, animatorka kultury. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie, oraz Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wystawiała swoje prace wielokrotnie w Radzyminie ale również w Warszawie, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Przez wiele lat prowadziła pracownię plastyczną w Radzyminie, gdzie edukowała całe rzesze młodych ludzi. Dla wielu z nas była pierwszym nauczycielem wprowadzającym nas w świat sztuki.

Inspiracja naturą.
„Kochajmy naturę a ona nas zainspiruje. Natura inspiruje artystów na całym świecie do dnia dzisiejszego. Trudno jej się oprzeć, bo wnosi w nasze życie wiele pięknych doznań, ukojenia, radości i zmusza do kreatywności. Bywa też w wielu przypadkach nieodzowną terapią – wystarczy tylko na nią bacznie popatrzeć.
Artyści chcą ją zarejestrować lub przetworzyć, wykorzystując różne środki plastyczne w celu zrealizowania własnej koncepcji artystycznej. Powstają więc obrazy o różnorodnej tematyce, piękne rzeźby, grafiki, elementy architektoniczne. Natura wplata się w nasze życie codzienne, gdzie spotykamy ją w sztuce użytkowej – reklamach, filmach, szatach graficznych komputerów.
Dodatkowo pogłębia i wzbogaca naszą percepcje odbioru świata zewnętrznego. Czerpnie z jej bogactwa i różnorodności z form i treści dla procesu tworzenia zależy od nas samych.”

Anna Matera – Lewicka

Komentarze

Szczegóły

Start:
24 lipca ,18:00
Koniec:
16 sierpnia ,18:00

Miejsce

Domek Ogrodnika
ul. 11 Listopada 4
Radzymin, mazowieckie 05-250 Polska
+ Google Map