9.6 C
Wołomin
poniedziałek, 3 października, 2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Z widokiem na rodzinny dom” wieczór poetycki

8 lutego 2018 ,18:00

Serdecznie zapraszamy na poetycki wieczór autorski Klaudii Natalii Jaissle.
Do 2009 roku mieszkanka Marek. Urodziła się w 1982 roku w rodzinie Zofii i Pawła Chojnowskich. Uczęszczała do Szkoly Podstawowej nr 2 w Markach im. Żołnierzy Armii Krajowej w Markach, studiowała w Instytutecie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwerytetu Warszawskiego oraz w ramach Programu MOST na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Dusseldorfie w Zachodnich Niemczech.
Od 2007 roku, w trakcie studiów, zaczęła tworzyć krótkie formy poetyckie nazwane Kroplami w 2014 roku ukończyła pisać wiersze z cyklu Pomiędzy odnoszące się do doświadczeń emigracyjnych, jak i do stanu podróżowania, również w sferze duchowej. Zostały one wydane w jednym zbiorze Krople & Pomiędzy w roku 2015 i w tym samym roku były zaprezentowane jesienią w ramach VIII-ego Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Spotkanie odbyło się w Domu Poloniii oraz w Muzeum Literatury na Starym Mieście w Warszawie.
Wiosną 2017 r. w ramach XVII-ego Światowego Dnia Poezji UNESCO Klaudia Jaissle zaprezentowała w języku polskim, niemieckim, francuskim i włoskim swój drugi, świeżo wydany po polsku i po niemiecku zbiór poezji pt.: Widok zawierający trzy cykle: Widokówki – zainspirowane przyrodą i południowym słońcem Włoch, Mielniki – inspirowane pobytem nad polskim morzem oraz Patrząc na Krzyż, w którym zaprasza czytelnika do refleksji nad sferą duchową.
Festiwal Poezji Słowiańskiej i Światowy Dzień Poezji UNESCO odbyły się pod kierunkiem Aleksandra Nawrockiego – ich twórcy i organizatora przy współpracy Redakcji POEZJA dzisiaj, którego to czasopisma jest twórcą i redaktorem naczelnym.
Na początku 2018 roku ukazał się kolejny zbiór poetycki Paleta barw, zawierający cykle wierszy: Szkice z natury, Zarys, Siciliana, powstałe w latach 2015-2017, dedykowany mężowi poetki, Philippe Jaissle, zapraszający czytelnika na podziwianie natury, jest także kolejna próbą odnalezienia się we współczesnym świecie. Ostatnia część tegoż zbioru zamyka w sobie zaskakujące wrażenia z pobytu na Sycylii, gdzie autorka znajduje w głębi duszy zarówno odpowiedzi, jak i kolejne pytania na poprzednio odkryte tematy.
Zbiory wierszy Klaudii Jaissle zostały wydane w Wydawnictwie Książkowym IBiS. Aleksander Nawrocki. Wiersze i eseje poetki ukazały się na stronach czasopisma POEZJA dzisiaj. Wiersze na język niemiecki tłumaczyła – Anna Zamolska, na włoski – Joanna Kalinowska, na francuski – Michelle Jaissle oraz na język angielski – Danuta Błaszak. Poetka była zapraszana na swoje spotkanie autorskie w Polsce, w Niemczech i we Włoszech.

Szczegóły

Data:
8 lutego 2018
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna Miasta Marki
ul. L. Lisa Kuli 3 A
Marki, mazowieckie 05-270 Polska
+ Google Map