1. Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

1. Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

28 maja br. w Parku miejskim w Ząbkach odbędzie się Zlot Samochodów elektrycznych i Hybrydowych. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, którego celem jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności zalet korzystania z samochodów elektrycznych i hybrydowych oraz pokazanie zmian jakie zaszły w motoryzacji na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Wszystko po to, aby uświadomić społeczeństwu, że elektryczna motoryzacja to przyszłość i to bliższa niż mogłoby się wydawać.

Podczas Zlotu zostaną zaprezentowane samochody różnych marek, ale nie marka będzie miała tu znaczenie, a myśl technologiczna i idea łącząca nas we wspólnym celu: propagowaniu ekologicznych zmian w codziennym życiu, do których przyczyniają się m.in. zmiany w motoryzacji. Tego dnia Park Szuberta zmieni się w nietypowy salon samochodowy „pod chmurką” prezentujący szeroką gamę aut elektrycznych i hybrydowych wielu marek.

Pierwsze skrzypce zarówno w odbywającej się w przeddzień zlotu kawalkadzie, jak i podczas samego wydarzenia zagra istny majstersztyk elektrycznej motoryzacji Tesla model S firmy Auta Elektryczne. Ford uraczy nas swoim najnowszym Mondeo, oczywiście w wersji hybrydowej. To zadziwiające swoim zaawansowaniem technicznym auto, zostanie oddane do Państwa dyspozycji dzięki autoryzowanemu partnerowi Forda, czyli firmie Auto Nobile, która w myśl nowej polityki marki stawia na ekologię i innowacyjne rozwiązania. Toyota MARKI zaprezentuje swojego hybrydowego crossovera model C-HR.

1. Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Organizatorami zlotu są Pracownia Finansowa, MOK Ząbki oraz pomysłodawca imprezy Pan Marcin Piórkowski właściciel firmy MagMar Car z Ząbek. Wydarzenie objęte zostało patronatem: Burmistrza Miasta Ząbki oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Sama forma zlotu również nie będzie standardowa. Oprócz prezentacji perełek elektrycznej i hybrydowej motoryzacji w części ekspozycyjnej dostępna będzie również wypożyczalnia tych aut z możliwością odbycia krótkiej jazdy testowej. Imprezę poprowadzi pasjonat motoryzacji, znany dziennikarz branżowy Pan Włodzimierz Zientarski wraz ze współprowadzącą program „Odjechani” w AntyRadiu Panią Dominiką Sygiet. Partnerami zlotu są: MZO Wołomin, Nadleśnictwo Drewnica, INTER-TEAM Części samochodowe i wyposażenie warsztatów, CARFAX, Printing House Fabryka Druku, Atlantic Express Corp. A patronatem medialnym wydarzenie objęli: AUTOCENTRUM, mojeBMWi3 oraz ecodriving.info

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy zlotu. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs „Jeżdżę na kropelce” polegający na uzyskaniu najmniejszego spalania na wyznaczonym krótkim odcinku, dostępna będzie również mini wypożyczalnia małych samochodów elektrycznych dla dzieci, wszyscy będą mogli również zajrzeć do praktycznego laboratorium na kółkach – Autobusu Energetycznego Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na budowę pasażerskiego pojazdu zasilanego elektrycznie. Oprócz tego wszyscy, którzy wybierają się na zlot swoją hybrydą lub elektrykiem będą mogli wziąć udział w konkursie na najbardziej ekologiczną jazdę. Konkurs zakłada osiągnięcie najmniejszego spalania podczas pokonywania drogi od miejsca zamieszkania kierowcy do parku im. Szuberta w Ząbkach.

Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych to wydarzenie nie tylko dla fanów elektrycznej motoryzacji i właścicieli aut hybrydowych i elektrycznych ale dla wszystkich, którzy jeszcze ich nie znają! To idealna okazja by je poznać, zobaczyć, przetestować i pokochać a na kolejny zlot w Ząbkach przyjechać już własnym.
Więcej na stronie zlotu: ekozlot.pl

Źródło: UM Ząbki