1160 paczek papierosów bez akcyzy

Podczas dokładnej kontroli osobowego daewoo, przeprowadzonej w Józefinie przez policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie znaleziono i zabezpieczono 1160 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielowi nielegalnej „kontrabandy”, 29-letniemu mieszkańcowi Warszawy, przedstawiono już zarzut nielegalnego przewożenia i posiadania towarów bez wymaganych przez polskie prawo znaków skarbowych akcyzy. Kodeks karny skarbowy przewiduje za takie przestępstwo karę grzywny, a nawet karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie pełnili służbę na terenie Józefina. Na ulicy Stołecznej zatrzymali do kontroli drogowej osobowe daewoo. Policjanci podejrzewali, że w samochodzie mogą znajdować się przedmioty, który posiadanie może być zabronione.

Podczas sprawdzania samochodu, policjanci zauważyli podejrzane pakunki. Po sprawdzeniu ich zawartości, okazało się, że są one wypełnione paczkami papierosów. W sumie policjanci zabezpieczyli 1160 paczek papierosów bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kontrolowanym samochodem kierował 29-letni mieszkaniec Warszawy. Towar zabezpieczono, a 29-latka osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu karnego dotyczące przewożenia i ukrywania bezakcyzowych towarów.

29-latek może teraz odpowiedzieć przed sądem. Kodeks karny skarbowy przewiduje za takie przestępstwo karę grzywny, a nawet karę pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło/Foto: Komenda Stołeczna Policji