12 kolejka Futboligi za nami

12 kolejka Futboligi, Almar vs. Sparta, fot. Linda Gajewska

Mało kto spodziewał się, że w dwunastej serii gier zielonkowskich ósemek dojdzie do zmiany na pozycji lidera. Drużyna Andromedy, która niepodzielnie panowała przez kilka ostatnich tygodni, przegrywając 0:4 z Tigerem, ustąpiła miejsca Al-Marowi. Tym samym rywalizacja o miano najlepszej ekipy drugiej edycji zaczyna nabierać rumieńców.

Wpadka obrońców tytułu nie była może wielką sensacją, ale jej rozmiary już tak. Podopieczni Wojtka Kuciaka dysponowali w pierwszej połowie kilkoma bardzo dobrymi okazjami do objęcia prowadzenia, z kolei rywal atakował z rzadka, ale gdy już to robił, to zwykle z bramkowym efektem.

Faworyci zmagań muszą o tym spotkaniu zapomnieć najszybciej jak się da, bo kolejna porażka może ich na dobre pozbawić szans na drugie z rzędu mistrzostwo.

W pozostałych spotkaniach warto odnotować przegraną Kati-Kominków z Dar-Marem (1:2) czy pierwsze zwycięstwo w sezonie Sokołów. Zielonkowscy weterani uporali się z Incognito, triumfując 3:2 i tym samym nie ma obaw, że skończą rozgrywki nie poznając smaku wiktorii. Mimo trzech punktów, ich sytuacja w tabeli nadal jest bardzo trudna, ale przynajmniej pojawiła się iskierka nadziei.

Wyniki innych meczów można znaleźć na stronie www.futboliga.pl.

Organizatorzy zachęcają także do oglądania materiałów video z rozgrywek.

Poniżej film z poprzedniej kolejki, w którym wzięły udział In-Plus Marki i Dar-Mar Kobyłka.