13 i 14-latka ukradły z mieszkania w Markach tablet

1993
Policja fot: fotolia.com

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy zatrzymali 13 i 14-latkę, mieszkanki Marek, w związku z kradzieżą tabletu. Zebrane materiały prowadzonego postępowania policjanci już skierowali do sądu rodzinnego w Wołominie.

Pod koniec lipca bieżącego roku policjanci z komisariatu w Markach zostali powiadomieni przez właściciela jednego z mieszkań o kradzieży markowego tabletu, gdzie straty łączne wyniosły blisko 1200 złotych.

Przeprowadzone w tej sprawie postępowanie w początkowej fazie nie doprowadziło do ustalenia sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze przez cały czas zbierali jednak informacje, które kilka dni temu pozwoliły im na zatrzymanie 13 i 14-latki, mieszkanek podwarszawskich Marek.

Jedna z dziewczyn, 14-latka po ucieczce z domu rodzinnego postanowiła schronić się u młodszej koleżanki, gdzie została też odnaleziona. W trakcie prowadzonych przez policjantów Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii wołomińskiej Komendy z nieletnimi czynności okazało się, że obie kilka dni wcześniej wykorzystując uchylone okno jednego z mieszkań na parterze postanowiły do niego wejść. Z mieszkania zabrały przedmiotowy tablet.

Dziewczyny już zostały przesłuchane w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego – kradzieży mienia. Zebrane materiały policjanci skierowali do sądu rodzinnego w Wołominie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego. Odzyskany przez policjantów tablet już wrócił do właściciela.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze