16 kolejka Futboligi

16 kolejka Futboligi, fot: Linda Gajewska

We wtorek mistrzem Futboligi mógł zostać Al-Mar. Ale nie został, bo mimo iż w niedzielę wygrał 5:0 z In-Plusem, to do sukcesu brakowało mu potknięcia Andromedy. A to nie nastąpiło – urzędujący mistrz pokonał w zaległym spotkaniu Kati-Kominki 6:2, a to oznacza, że w najbliższą niedzielę mecz właśnie między Andromedą a Al-Marem wyłoni triumfatora drugiego sezonu! Początek o godzinie 20:30!

W cieniu walki o mistrzostwo odbyło się sześć innych spotkań przedostatniej kolejki. W większości były to bardzo jednostronne pojedynki, albowiem niektóre zespoły straciły motywację do gry i na swoje mecze przyjechały w mocno zdziesiątkowanych składach. Promil, Dar-Mar i Tiger przez 50 minut musiały sobie radzić o jednego mniej i tylko ci pierwsi podołali zadaniu i zremisowali z Retro. Pozostała dwójka doznała bolesnych porażek, odpowiednio 0:5 i 0:7.

Dobrą formę z Pucharu Ligi kontynuuje natomiast Incognito. Gracze z Marek w niedzielę ograli aż 4:0 Bartycką i pewnie żałują, że w momencie gdy osiągnęli taką dyspozycję, sezon zbliża się ku końcowi. Ale to prawda – w najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia seria, natomiast 11 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie zmagań. Tego dnia poznamy też triumfatora Pucharu Ligi.

A wszystkich sympatyków krótkich i ciekawych filmików ze świata piłki nożnej, zachęcamy do obejrzenia świeżego odcinka zabawy Crossbar Challenge, która polega na trafianiu w poprzeczkę z linii pola karnego. Tym razem swoich sił spróbowali zawodnicy Dar-Maru Kobyłka.