2 medale karateków z Ząbek na Pucharze Europy, fot: zabki.pl

W sobotę 23 listopada na hali MOSiR w Dębicy odbył się Puchar Europy na który powołanych zostało sześcioro ząbkowian z KSW Kyoukushin sensei Marcina Sieradzkiego: Burzyk Karol, Gawrysiuk Igor i Nikodem, Kornacki Mateusz, Kornacka Wiktoria, Witkowski Olaf.

Do walk turniejowych zgłoszonych zostało 625 zawodników z 21 państw, a mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem m.in przez Ambasadę Japonii w Polsce.

Wszyscy karatecy z Ząbek wyróżnili się wysokim poziomem sportowym podczas swoich walk, jednak nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium. Medalistami Pucharu Europy zostali : Burzyk Karol III miejsce Brąz Kumite U22 – 75 kg oraz Wiktoria Kornacka III miejsce Brąz Kumite dziewczęta 12-13 +50kg. Niewiele do medalu zabrakło Mateuszowi Kornackiemu który bardzo walczył poprawnie z mocnymi i zawodnikami z Gruzji i Ukrainy. Dodatkowo na wyróżnienie zasługują także: Igor i Nikodem Gawrysiuk oraz Olaf Witkowski, którzy mimo wielu zaciętych pojedynków nie stanęli na podium.

Karateków z Ząbek czekają jeszcze w tym roku ciężkie walki w rywalizacji Polskiego Związku Karate – Puchar Polski 2019, który odbędzie się 14 grudnia 2019 roku we Włocławku.

Komentarze