20-latek zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków

20-latek zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków, fot. policja.pl

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających odpowie 20-latek zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze, realizując sprawę operacyjną, w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili ponad 600 gramów różnych środków odurzających, w tym 91 tabletek ecstasy. Podejrzany w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie uzyskali informację, że mieszkaniec Wołomina może posiadać znaczne ilości narkotyków. Udali się pod wytypowany adres, by tę informację zweryfikować.

Na miejscu zauważyli 20-latka, wychodzącego z budynku wielorodzinnego. Policjanci natychmiast podjęli wobec niego czynności. Na początku mężczyzna nie chciał przyznać się gdzie mieszka, bowiem zdawał sobie sprawę, że kryminalni znajdą narkotyki, lecz jego plan się nie powiódł.

20-latek zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków, fot. policja.pl

W trakcie przeszukania pomieszczeń, które zajmował, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 600 gramów środków odurzających w postaci marihuany, kokainy oraz 91 tabletek ecstasy. W trakcie dalszych czynności znaleźli również telefony komórkowe, karty telefoniczne, wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie blisko 20 tysięcy złotych, które zabezpieczyli na poczet przyszłych kar. W działaniach uczestniczył również pies służbowy wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotykowych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MK