26 sierpnia w Markach zagra zespół Myslovitz

26 sierpnia w Markach zagra zespół Myslovitz

Kultowy zespół zagra na zakończenie wakacyjnego cyklu spotkań w Parku Briggsów.

„Mysłowice jest miastem o zaludnieniu ok. 100 tys. mieszkańców. Do wczesnych lat 90. było znane co najwyżej ze swoich kopalń – dopóki tych pięciu gości z gitarami zamieniło miasto górnicze w miejsce, które każdy potrafi znaleźć na mapie Polski” – to chyba najkrótsza i najcelniejsza recenzja zespołu, który w najbliższą niedzielę zagra w Markach.

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia o godzinie 17.00 na scenie w Parku Briggsów pojawi się Myslovitz – zespół, który gra już ponad ćwierć wieku. Pokolenie dzisiejszych czterdziestolatków zna ich utwory na pamięć, dla dużo młodszych – będzie to okazja do posłuchania porządnej muzyki i tekstów, które weszły do kanonu polskiego rocka.

Do 2012 r. jednym z liderów zespołu i wokalistą był Artur Rojek. Na mareckiej scenie usłyszymy natomiast głos Łukasza Lańczyka. Trzon zespołu stanowią: Wojtek Powaga (gitara), Przemysław Myszor (gitara, instrumenty klawiszowe), Jacek Kuderski (gitara basowa) i Wojciech Kuderski (perkusja).

Występ Myslovitz będzie zwieńczeniem cyklu „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”, odbywającej się w wakacyjne soboty i niedzielę. Wstęp wolny.

źródło: marki.pl