42-latek z Ząbek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami

Policja, fot: fotolia.com

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ząbkach zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem noża oraz stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec członków rodziny. Podczas interwencji 42-latek dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Prokurator Rejonowy w Wołominie wobec zatrzymanego zawnioskował do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W pierwszej połowie listopada br. dyżurny Komisariatu Policji w Ząbkach otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie miasta. Pod wskazany adres wysłał patrol mundurowych. Zgłaszający oczekiwał na funkcjonariuszy na ulicy przed posesją. Gdy policjanci w rozmowie z nim próbowali ustalić przebieg zdarzeń, przed domem zauważyli kobietę wzywającą pomocy. Natychmiast zareagowali i ruszyli w jej kierunku.

Okazało się, że nietrzeźwy 42-latek, który wszczął awanturę domową, to syn zgłaszających. Policjanci ustalili, że mężczyzna wobec członków rodziny stosował przemoc psychiczną i fizyczną. Tego dnia również dokonał rozboju z użyciem noża, kradnąc matce dowód osobisty, kartę do bankomatu oraz pieniądze.

42-latek podczas trwania interwencji naruszył nietykalność i znieważył funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe poprzez szarpanie ich, uderzanie głową w tułów, używając przy tym słów wulgarnych.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Złożyli też w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zebrane w tej sprawie materiały. Tam 42-latkowi przedstawiono w sumie cztery zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju z użyciem noża, stosowania przemocy psychicznej i fizycznej wobec członków rodziny oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

mł. asp. Monika Kaczyńska/ea