5.urodziny Centrum Aktywności Fabryczna 3

5.urodziny Centrum Aktywności Fabryczna 3, fot. marki.pl

To już 5 lat jak działa miejsce dla mieszkańców naszego miasta, gdzie w domowym zaciszu można rozwijać swoje pasje, tworzyć i spotykać się z ludźmi. Ludźmi, którzy tworzą to miejsce.

Dawniej to miejsce było sklepem, a w roku 2018 zostało zrewitalizowane i przekształcone w miejsce spotkań mieszkańców i organizacji pozarządowych. To był strzał w dziesiątkę. Początkowo czynne było kilka godzin dziennie, obecnie otwarte jest od poniedziałku do piątku po 12 godzin dziennie. A rezerwacje robione są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najgorszy był czas pandemii, bowiem to miejsce „nie istnieje” bez ludzi. Zajęcia on-line mimo wielkich starań nie zdały egzaminu.

22 maja świętowaliśmy 5. urodziny Cafka wraz z ludźmi, którzy tworzą naszą lokalną społeczność. Ludźmi, którzy wkładają wiele serca w swoją pracę i którzy robią ponad to co powinni, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej. Mamy na myśli tu dyrektorów i przedstawicieli szkół, bibliotek, Mareckich Inwestycji Miejskich, Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej, radnych, organizacji pozarządowych i firm oraz mieszkańców i trenerów prowadzących zajęcia w CAF3, a także osób, które współtworzyły CAF3.

– To ludzie tworzą to miejsce. Ludzie tacy jak Wy. Bez Was ono by nie działało. Tu może przyjść każdy kto chce coś zrobić dobrego dla innych. Cieszę się, że tętni tu życie i że mieszkańcy chętnie tu przychodzą.  – powiedział na uroczystości Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki, pomysłodawca tego miejsca.

Jak na urodziny przystało była muzyka i tort. Na scenie wystąpił kubański zespół „Kordos and Abreu Evolution”, w którym wokalistką jest Yaremi de las Mercedes Kordos – mieszkanka naszego miasta. Niespodzianką dla wszystkich była pamiątkowa tablica „Piątka na Piątkę”, gdzie każdy mógł zostawić swój kolorowy odcisk „piątki” na ścianie. Otrzymaliśmy również  piękne wierszowane życzenia otrzymaliśmy od dzieci i cioć ze świetlicy „Chata”, która zadbała również o urodzinową dekorację w CAFku.

Zgodnie z życzeniami zapraszamy całe Marki. Ten tydzień był magiczny, pełen ciepła i pozytywnej energii. Gościliśmy uczniów szkół na pokazach i warsztatach, rodziny z dziećmi, kobiety i grupy seniorów. Wszystkie zajęcia orgaznizowane w tym tygodniu były w klimacie urodzinowym.

– Dziękujemy wszystkim, że świętowaliście urodziny CAFka razem z nami. Dziękujemy za kwiaty i upominki. Dziękuję swojemu nieocenionemu zespołowi Ewie i Justynie za współpracę. Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich mieszkańców – mówi Monika Banaszek Naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej CAF3.

Pełną fotorelację znajdziecie na profilu fb CAF3 https://www.facebook.com/centrumaktywnoscifabryczna