97. rocznica „Cudu nad Wisłą” w powiecie wołomińskim

2800
Rekonstrukcja bitwy warszawskiej, fot. www.powiat-wolominski.pl

Dwa dni dzielą nas od najważniejszych uroczystości w naszym powiecie. Na wtorek 15 sierpnia zaplanowano szereg wydarzeń, związanych z rocznicą Bitwy Warszawskiej. Ciężko jest wybrać, w których z nich uczestniczyć, gdyż jest ich naprawdę wiele.

Ossów – Jednym z punktów programu, który każdy powinien zobaczyć jest rekonstrukcja historyczna w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich z Kobyłki. Widowisko plenerowe rozpocznie się o godzinie 14.00. Po rekonstrukcji czeka Was tam także piknik historyczny, festyn letni, bieg dziecięcy, koncerty: Maczo, Groovebusterz oraz gwiazdy wieczoru – Zenka Martyniuka. Obchody zakończy pokaz laserowy.

Radzymin – Najważniejszym i najbardziej doniosłym punktem uroczystości jest rocznicowa Msza Święta i Apel Poległych, które rokrocznie 15 sierpnia odbywają się na Cmentarzu Poległych 1920 o godz. 17:00. Gośćmi tych uroczystości są przedstawiciele najwyższych władz państwowych, samorządowcy, licznie zgromadzeni mieszkańcy i turyści. Wcześniej między innymi zawody gołębiarskie, Bieg 1920, rajd motocyklowy a wieczorem na scenie głównej zobaczymy Kabaret Paranienormalni, zespół Alex with Revenge oraz Sylwię Grzeszczak. Przed występem gwiazdy wieczoru pokaz laserowy.

Poniżej znajdziecie wszystkie atrakcje przewidziane nie tylko na 15 sierpnia. Oczywiście najwięcej będzie się działo w Ossowie i Radzyminie ale imprezy towarzyszące odbywają się także w Ząbkach, Kobyłce, Zielonce, Markach, Tłuszczu, Strachówce i Dąbrówce.

Link do plakatu znajdziecie tutaj: Program obchodów „Cudu nad Wisłą'” w powiecie wołomińskim.

Program obchodów 97. rocznicy „Cudu nad Wisłą”

 

 

 

Komentarze