300 tysięcy złotych w narkotykach – cztery osoby zatrzymane przez kryminalnych

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przeprowadzili skuteczną akcję wymierzoną w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 5 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających o łącznej wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38, 34 i 27 lat oraz 21-letnią kobietę.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wołominie sąd zastosował wobec 38-latka i 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Decyzją prokuratora 34-latek i 21-latka zostali objęci dozorem Policji.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali wcześniej informację, że wskazane osoby mogą nie tylko posiadać, ale również wprowadzać do obrotu środki odurzające, czerpiąc z tego stały dochód. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania operacyjne, by zweryfikować te doniesienia i przerwać nielegalny proceder.

Podczas realizacji sprawy na gorącym uczynku zatrzymano cztery osoby. W mieszkaniu 38-latka policjanci znaleźli około 60 gramów narkotyków, wagę elektroniczną, woreczki strunowe oraz gotówkę mogącą pochodzić z działalności przestępczej. W lokalu zajmowanym przez 27-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 kilogramów różnych substancji — mefedronu, kokainy, haszyszu i marihuany.

Łącznie przejęto ponad 5 kilogramów środków psychoaktywnych, których posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

38-latek i 27-latek usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz ich posiadania. Kobieta w wieku 21 lat odpowie za współudział w tym procederze, natomiast 34-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Za uczestnictwo w obrocie środkami psychoaktywnymi wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.