AbyDoPrzodu wygrywa Nocną Ligę Halową!

Pewnie niewielu było takich, którzy stawiali właśnie na nich. Ale to właśnie ekipa z Duczek została nowym mistrzem Nocnej Ligi Halowej. Na tron powróciła po blisko 10 latach przerwy.

Wielu było faworytów do wygrania 1.ligi. Pod koniec sezonu głównym stała się Propertica i to właśnie ona była finałowym rywalem AbyDoPrzodu. Ekipa braci Trąbińskich potrzebowała w decydującym spotkaniu zwycięstwa, ale ten mecz od początku jej się nie układał. Rywale grali skonsolidowanie, świetnie pilnowali własnej bramki, a nawet gdy coś szło nie tak, to wszystko asekurował bramkarz – Piotr Koza. Ostatecznie, po 40 minutach kapitalnej rywalizacji, zespół AbyDoPrzodu wygrał 2:1 i po raz drugi w swojej przygodzie z NLH sięgnął po mistrzowski tytuł. Nie ma jednak wątpliwości, że był to sukces zasłużony, na który złożyło się świetne zgranie, jak i ogromna determinacja. Propertica musiała zadowolić się srebrem, ale to i tak kapitalny wynik jak na zespół, który debiutował w elicie NLH.

Dodajmy, że na trzecim miejscu w 1.lidze finiszował Offside, z kolei Tuba Juniors i In-Plus to ekipy, które pożegnały się z tą klasą rozgrywkową.

A kto wygrał zmagania w pozostałych ligach? W 2.lidze najlepsza okazała się drużyna Auto-Delux. W finałowej rozgrywce chłopaki z Kobyłki pokonali 4:0 Kasbud. W 3.lidze zmagania wygrało Las Vegas Parano. Zespół Grzegorza Dąbały nie pozostawił złudzeń Gencjanie i dzięki temu zapisał na swoje konto pierwszy, mistrzowski tytuł w NLH. Z kolei na najniższym poziomie rozgrywek złote medale trafiły do HandyMan. To akurat żadna niespodzianka, bo ekipa Krzysztofa Smolika w pełni zasłużyła na ten sukces, pokonując w finałowym pojedynku Szmulki Warszawa 4:2. 

Ostateczne rozstrzygnięcie, tabele, jak również szczegółowy opis ostatniej kolejki można znaleźć na stronie www.nocnaligahalowa.pl Dodajmy, że wszystkie mecze finałowej serii można było obejrzeć na kanale Youtube NLH – TUTAJ (zachęcamy do subskrypcji!). Z kolei poniżej można zobaczyć, jak wyglądał mecz o wszystko między AbyDoPrzodu a Propertiką.

Kolejna edycja NLH zaplanowana jest na grudzień 2024.