Akademia Bezpiecznej Jazdy

Akademia Bezpiecznej Jazdy, fot. policja.pl

Akademia Bezpiecznej Jazdy to warsztaty w szkołach o bezpieczeństwie nie tylko na przejściu dla pieszych, ale także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców, ratownicy i policjanci. Takie zajęcia odbyły się w dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 5 w Ząbkach.

To już kolejny raz, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie spotykają się z dziennikarzami Polskiego Radia Kierowców oraz przedstawicielami Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska na spotkaniu edukacyjnym. Akademia Bezpiecznej Jazdy to warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzący w ciekawy sposób przekazują dzieciom i młodzieży zasady właściwego korzystania z jezdni – zarówno przez pieszych, pasażerów, jak i rowerzystów. Namawiają młodych ludzi do korzystania z wyposażenia, które zwiększa bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W prosty sposób pokazują jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, bo w przypadku zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia ważna jest każda chwila. Spotkanie to teoria połączona z praktyką, dzięki czemu dzieci mogły uczestniczyć w zainscenizowanych sytuacjach.

Reklama

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią projektu i w miłej atmosferze, wspólnie z przedstawicielami Polskiego Radia Kierowców oraz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, zaangażować się w wyrabianie dobrych nawyków wśród dzieci i młodzieży.

mł. asp. Monika Kaczyńska