Akcja edukacyjna „Widoczni w drodze do szkoły”

Akcja edukacyjna "Widoczni w drodze do szkoły", fot. policja.pl

To już kolejna szkoła na terenie powiatu wołomińskiego, w której odbyła się akcja pod hasłem” Widoczny w drodze do szkoły”. W dniu dzisiejszym wołomińska drogówka edukowała uczniów oraz praktykowała bezpieczne zachowania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Stryjkach w gminie Tłuszcz. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych władze lokalne przyłączyły się do przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe specjalnie przygotowane na tą okoliczność.

Od rana w rejonie Szkoły Podstawowej Stryjkach, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie czuwali nad bezpieczeństwem dzieci zmierzających na zajęcia.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Marcin Zdunek przeprowadził spotkanie, w którym przekazał uczestnikom niezbędną wiedzę o prawidłowym poruszaniu się po drodze oraz poza nią. Przekonał najmłodszych, że odblaski są niezbędnym elementem garderoby pieszego uczestnika ruchu drogowego.

Po prelekcji dzieci bardzo chętnie udały się w okolicę przejścia dla pieszych, gdzie mogły przećwiczyć zdobytą wiedzę. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, które wręczył pan Paweł Bednarczyk- Burmistrz Miasta Tłuszcz.

Podczas trwania akcji, policjanci szczególną uwagę zwrócili na pieszych uczestników drogi, ale także kontrolowali pojazdy niestosujące się do przepisów ruchu drogowego. W tym czasie mundurowi ukarali mandatem karnym trzech kierowców, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w rejonie placówki oświaty.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska