„Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920” [WIDEO]

1071

Dziś o godz. 7:30 rano na terenie gminy Radzymin odbyła się uroczystość odsłonięcia głazu upamiętniającego bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 i nadanie trasie S-8 nazwy „Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920” z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Nadanie trasie S8 nazwy „Trasy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920” rozpoczęło się od inicjatywy samorządów gmin powiatu wołomińskiego, przez które przebiega trasa S8 (Marki, Radzymin, Wołomin, Zielonka, Dąbrówka, Klembów, Kobyłka). W maju br. wójtowie i burmistrzowie tych gmin wystąpili do rad gminnych, do Ministra Obrony Narodowej i do GDDKiA z wnioskiem o nadanie trasie nazwy „Aleja Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920”.

Do inicjatywy dołączyła wkrótce większość gmin, położonych przy trasie S8 w kierunku Białegostoku. Rady gmin, które uczestniczą w tej inicjatywie, przyjęły stosowne stanowiska. Do samorządowego wniosku przychyliła się zarówno GDKKiA, jak i Minister Obrony Narodowej, który ujął uroczystość nadania nazwy trasie S8 w planach obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Komentarze