AMP GOOL charytatywnie „Dzieci–dzieciom” – wielki finał

AMP GOOL charytatywnie „Dzieci–dzieciom” - wielki finał

Po bardzo emocjonujących eliminacjach w których wzięło udział blisko 800 dzieci, które odbywały się w trzy kolejne soboty lutego, w trzech różnych miejscowościach – przyszedł czas na Wielki Finał turnieju, który został rozegrany w sobotę 24 lutego w Zespole Szkół nr. 1 w Wołominie.

W zawodach wzięły udział drużyny AMP GOOL z całego Mazowsza. Powiat Wołomiński reprezentowały drużyny z Wołomina, Duczek, Klembowa oraz Leśniakowizny.
Mecze były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych: 2012/11, 2010/2009, 2008/2007 oraz 2006/05.
Dla wszystkich uczestników turnieju było to z pewnością wydarzenie, na które czekali z wielką niecierpliwością, a każdy z nich chciał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie. Poza rywalizacją sportową na wszystkich zawodników oraz ich opiekunów czekały rozmaite atrakcje. Podczas turnieju obecny był Paweł Skóra – trener techniki AMP GOOL oraz Mistrz Świata i Europy w piłkarskim Freestyle, który podczas turnieju prezentował swoje niesamowite wyczyny z piłką. Podczas całej imprezy odbywały się warsztaty dla dzieci z techniki piłkarskiej a także można było zdobyć książkę z autografem mistrza. Kolejnym punktem turnieju były licytacje. Podczas finału można było wylicytować koszulkę Reprezentacji Polski z autografem Kamila Grosickiego, buty piłkarskie z autografem Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka oraz piłkę z autografem Jakuba Rzeźniczaka. Środki zebrane podczas licytacji będą przekazane na letnie obozy podopiecznych AMP Futbol Varsovia czyli dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Młodzi piłkarze AMP Varsovia byli obecni podczas turnieju i zaprezentowali przed całą publicznością swoje piłkarskie umiejętności. Z pewnością było to dla nich niesamowite przeżycie, ponieważ był to ich pierwszy występ przed tak dużą liczbą kibiców, z których głównym kibicem i gościem był Piotr Świerczewski wybitny Reprezentant Polski. Punktem kulminacyjnym loterii fantowej był konkurs, gdzie można było wygrać wybrany, zatankowany samochód do dyspozycji na cały weekend.

Po całodniowej rywalizacji, udało wyłonić się najlepsze zespoły Wielkiego Finału. W kategorii 2012/11 najlepsza okazała się drużyna AMP Stanisławów I, natomiast w kategorii 2010/09 zwyciężył zespół AMP Leśniakowizna. W kategorii 2007/08 zwycięstwo świętowała drużyna AMP Łosice, a w najstarszej kategorii wiekowej 2006/05 wygrał zespół AMP Goworowo.

Klasyfikacja końcowa drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Kategoria 2012/2011:
1. AMP Stanisławów Pierwszy
2. AMP Duczki
3. AMP Wołomin
4. AMP Tłuszcz

Kategoria 2009/2010:
1. AMP Leśniakowizna
2. AMP Tłuszcz
3. AMP Ostrów Mazowiecka
4. AMP Olszewo Borki
5. AMP Legionowo
6. AMP Duczki

Kategoria 2007/2008:
1. AMP Łosice
2. AMP Tłuszcz II
3. AMP Tłuszcz I
4. AMP Duczki
5. AMP Warszawa Wola
6. AMP Kotuń

Kategoria 2006/2005:
1. AMP Goworowo
2. AMP Stare Bosewo
3. AMP Stanisławów Pierwszy
4. AMP Wołomin II
5. AMP Duczki
6. AMP Wołomin I
7. AMP Warszawa Wola

Na koniec turnieju każdy zawodnik otrzymał medal i puchar z rąk Pani Elżbieta Radwan- Burmistrz Miasta Wołomin, oraz wicemistrza olimpijskiego z Barcelony z 1992 roku – Piotra Świerczewskiego. Najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii wiekowej dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez sponsorów.

Ponadto wyłoniono najlepszych zawodników turnieju:

Kategoria 2012/2011:
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Adrian Kur (AMP Tłuszcz)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Marcin Zimnoch (AMP Stanisławów)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Radosław Maćkowski (AMP Duczki)
Najmłodszy Zawodnik Turnieju: Antoni Bogucki (AMP Duczki)

Kategoria 2009/2010:
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Piotr Mikołajczak (AMP Legionowo)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Danuta Rek (AMP Leśniakowizna)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Paweł Mędelewski (AMP Tłuszcz)

Kategoria 2008/2007:
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Rafał Banaszek (AMP Tłuszcz I)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Michał Opłotny (AMP Tłuszcz II)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Hubert Stefaniuk (AMP Łosice)

Kategoria 2005/2006:
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Aleksander Porębski (AMP Stanisławów I)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Jakub Postek (AMP Stare Bosewo)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Jakub Filipiak (AMP Goworowo)