
Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński powołał Andrzej Noconia na stanowisko swojego zastępcy.
Nowy Wiceburmistrz rozpocznie pełnienie obowiązków od 1 maja i będzie w radzymińskim urzędzie nadzorował pracę referatów, które odpowiadają za inwestycje, drogi, odwodnienie, środowisko i gospodarkę komunalną. Andrzej Nocoń od 2013 r. zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Wołominie i będzie pełnił tę funkcję do czasu wygaśnięcia stosunku pracy.
Andrzej Nocoń ma szerokie doświadczenie w pracy na rzecz sektora publicznego w zakresie inwestycji, gospodarki środowiskowej i wodnej, utrzymania obiektów infrastruktury i użyteczności publicznej, a także w zarządzaniu projektami i zespołami pracowników. Przed rozpoczęciem swojej pracy w Starostwie Powiatowym w Wołominie był przez sześć lat wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a wcześniej wicedyrektorem Kampinoskiego Parku Narodowego.
– Do naszego zespołu dołącza kompetentny fachowiec, doskonale zorientowany w sprawach inwestycyjnych i infrastrukturalnych gminy i całego powiatu – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. – Wierzę, że będzie to ogromne wzmocnienie dla naszego zespołu po odejściu jego poprzednika, Jarosława Grendy. Dzięki współpracy z Andrzejem Noconiem chcemy nadal energicznie realizować zaplanowane inwestycje i coraz lepiej zarządzać infrastrukturą drogową, gospodarką komunalną i środowiskiem w naszej gminie.
Andrzej Nocoń z wykształcenia jest inżynierem leśnictwa i absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończył też kilka studiów podyplomowych, w tym m.in. z zakresu budownictwa energooszczędnego, administrowania funduszami unijnymi, zarządzania projektami i MBA.
Wcześniej oferty objęcia stanowiska Zastępcy Burmistrza nie przyjął Marek Brodziak, radny Rady Miejskiej w Radzyminie.
– Żałuję, gdyż Marek Brodziak jest zaangażowanym samorządowcem, a współpraca z nim pozwoliłaby zacieśnić kontakt ze środowiskiem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – powiedział burmistrz Krzysztof Chaciński.
Jednocześnie Burmistrz Radzymina powołał na swojego I zastępcę p. Krzysztofa Dobrzynieckiego, dotychczasowego II wiceburmistrza.