Areszt dla 37-latka za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Areszt dla 37-latka za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, fot: policja.pl

Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 37-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 69-letniego mężczyzny podróżującego osobowym nissanem wraz ze swoją żoną.

Poszkodowana kobieta cały czas przebywa pod opieką lekarzy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

12 stycznia br. kilka minut przed 15.00 na drodze powiatowej 631 z Zielonki do Nieporętu doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 69-letni kierowca osobowego nissana, podróżująca z nim żona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna kierując bmw, podczas wykonywania manewru wyprzedzania wielu pojazdów, zderzył się z jadącym z przeciwka nissanem. Oba pojazdy po zderzeniu wpadły do przydrożnego rowu. W celu wydobycia z nissana poszkodowanych osób strażacy musieli użyć sprzętu specjalistycznego. Badanie kierowcy bmw nie wykazało w jego organizmie alkoholu, decyzją prokuratora została od niego dodatkowo pobrana krew do badań. Po tym zdarzeniu 37-latek trafił do policyjnego aresztu

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek/ea