Areszt i dozór za posiadanie znacznej ilości narkotyków, fot: policja.pl

Ponad 930 gramów marihuany, około 4 gramów kokainy, wagę elektroniczną, telefony komórkowe i pieniądze w kwocie 2060 złotych zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej Komendy w trakcie działań wymierzonych w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 34-latków, którzy wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadali znaczne ilości środków odurzających.

Kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej kilka dni temu prowadzili działania związane z handlem narkotykami na terenie powiatu wołomińskiego. Zebrane informacje oraz wiedza pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji jednego z budynków wielorodzinnych w Ząbkach przy ul. Andersena, gdzie miała przebywać osoba podejrzewana o wprowadzanie do obrotu środków odurzających.

Policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podejrzewanego, który wyszedł z klatki schodowej i wsiadł do subaru, po czym udał się w kierunku Rembertowa. Policjanci pojechali za mężczyzną. Ten zaparkował samochód przy ulicy Kordiana, gdzie miał być na stałe zameldowany. Kryminalni postanowili podjąć dalszą obserwację. Już po chwili mężczyzna w towarzystwie drugiego wyszli z posesji i podeszli do zaparkowanego subaru. Wtedy też policjanci przystąpili do ich zatrzymania.

Mężczyźni byli mocno zaskoczeni widokiem policyjnych odznak. Podczas czynności przeszukania dwóch 34-latków, u jednego z nich w plecaku kryminalni ujawnili dwa duże zawiniątka folii streczowej przezroczystej z zawartością suszu roślinnego, w samochodzie drugiego cztery zawiniątka folii aluminiowej z zawartości białego proszku oraz pieniądze w kwocie 1060 złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dwa telefony komórkowe. Właściciel subaru oświadczył, że w mieszkaniu posiada jeszcze inne narkotyki. Wraz z funkcjonariuszami udał się do lokalu mieszkalnego, gdzie wydał dwa zafoliowane zawiniątka z zawartości suszu roślinnego i wagę elektroniczną.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Obaj już usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, jeden 304 gramów marihuany i około 4 gramów kokainy, drugi 628 gramów marihuany. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec jednego z 34-latków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, drugi został objęty policyjnym dozorem. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli dodatkowo pieniądze w kwocie 2060 złotych.

Jak ustalili kryminalni z zabezpieczonych środków odurzających o wartości blisko 47 tys. złotych, można było przygotować ponad 930 porcji handlowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań i walki z przestępczością narkotykową.

asp. szt. Tomasz Sitek/rm

Komentarze