Areszt za kradzież rozbójniczą

40-letni obywatel Słowacji usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Pod koniec ubiegłego tygodnia mężczyzna wszedł do domu jednorodzinnego, skąd ukradł biżuterię i szarpał się z jego mieszkańcem.

Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, że w domu jednorodzinnym doszło do ujęcia mężczyznę, który wszedł bezprawnie na jego teren i dokonał kradzieży. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalił przebieg zdarzeń i zatrzymali obywatela Słowacji.

Okazało się, że 40-latek wykorzystując otwarte drzwi domu, wszedł na piętro budynku, gdzie ukradł biżuterię. Mężczyzna został zauważony przez jednego z mieszkańców, który w tym czasie wrócił z pracy. Doszło między nimi do szarpaniny. Na pomoc w ujęciu 40-latka przyszła właścicielka budynku.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Na wniosek Prokuratura Rejonowego w Wołominie, Sąd zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Monika Kaczyńska