ARM wstrzymało dostawy szczepionek, szpitale zmieniły się w call-center

Krzysztof Strzałkowski - Radny Sejmiku Mazowsza

Odwołanie w weekend przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Agencję Rezerw Materiałowych dostaw szczepionek na COVID-19 do szpitali węzłowych na Mazowszu wywołało chaos.

– Placówki muszą teraz w trybie natychmiastowym odwoływać dziesiątki już umówionych wizyt. Personel żartuje, że ośrodki zdrowia zamieniły się w call center. Jak jednak zaznaczają, nie mają łatwego zadania ponieważ ani Ministerstwo Zdrowia, ani NFZ czy ARM nie są w stanie wskazać na kiedy przenosić wizyty. – mówi Krzysztof Strzałkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Sejmikowej Komisji Zdrowia.

Do szpitala Bródnowskiego, dla grupy „0” ma trafić tylko 90 drugich dawek szczepionki, choć placówka zamawiała 800 szczepionek, w ciechanowskim szpitalu personel został zmuszony brakiem dostaw rządowych do odwołania szczepień w grupie „0”, a tylko na dziś potrzebuje tylko na drugą dawkę dla personelu 250 szczepionek, na wtorek 200 i środę 180. W Warszawie ARM zawiesiło zamówienie 990 zamówionych przez Szpital Wolski.

Krzysztof Strzałkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Sejmikowej Komisji Zdrowia: