Awans szczypiornistek Marcovii do wielkiej czwórki

902
AP Marcovia Marki, fot: marki.pl

Jedno zwycięstwo wystarczyło, by szczypiornistki Marcovii zajęły premiowane miejsce.

Kolejny raz Marki gościły młode piłkarki ręczne. Sala widowiskowo-sportowa im. Bożeny Markiewicz stała się areną turnieju, którego stawką był awans do grona najlepszych drużyn w kraju. W tej grupie znalazły się oczywiście piłkarki Marcovii. Łatwo nie było, ale udało się.

– To już jest top! AP Marcovia Marki w najlepszej czwórce w kraju. Mamy awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych ! – czytamy na FB klubu.

Pierwszy mecz nie poszedł jednak po myśli gospodyń. Zaledwie jedną bramką uległy ekipie AH Ruch Chorzów.

W drugim meczu poszło lepiej. Marcovia wygrała z Euco UKS Dziewiątka Legnica. W trzecim starciu do awansu wystarczyła… niewielka porażka, dzięki korzystnemu wynikowi meczu Legnica-Chorzów. I tak się stało. Marcovia uległa zwycięzcy turnieju – SPR Gdynia. Nie popsuło to końcowej radości.

– Jedziemy dalej! Nie ma zmiłuj! Wielkie podziękowania i „czapki z głów” dla wszystkich walczących drużyn w 1/4, naszych kochanych Rodziców i kibiców. Bardzo dziękujemy Miastu Marki oraz naszym sponsorom – czytamy na FB.

Turniej finałowy odbędzie się za dwa tygodnie (piątek, sobota). Oprócz mareckich szczypiornistek zagrają także drużyny z Gdyni, Dopiewa i Lublina. Trzymajmy kciuki.

Komentarze