Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 631 z ulicą Główną i Dworkową

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 631 z ulicą Główną i Dworkową, fot: K.Strzałkowski

Droga wojewódzka nr 631 jest niezwykle ważna dla Mazowsza. To również jedna z głównych arterii powiatu wołomińskiego, którą każdego dnia przemieszcza się tysiące kierowców m. in. z Marek, Kobyłki, czy Zielonki. W kwestiach bezpieczeństwa interweniują radni Powiatu Wołomińskiego i Krzysztof Strzałkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Krzysztof Strzałkowski, radny sejmiku mazowieckiego (KO), wraz z grupą radnych powiatu wołomińskiego złożył interpelację w sprawie skrzyżowania na DW 631. – Niebawem zostaną ukończone prace przy obwodnicy Marek, co pozwoli na otwarcie drogi powiatowej w ciągu ulicy Głównej w Markach i ul. Dworkowej w Kobyłce. To długo wyczekiwany moment dla tysięcy kierowców. – mówi Arkadiusz Werelich, radny Powiatu Wołomińskiego. – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich musi pilnie zająć się bezpieczeństwem na tym skrzyżowaniu. Już dziś panuje tam duży ruch pojazdów, który będzie się jeszcze zwiększał. – dodaje.

Zakończenie prac projektowych drogi wojewódzkiej nr 631 planowane jest na II kwartał 2021 roku, ale termin ten może ulec wydłużeniu. – Muszą zostać podjęte działania przejściowe, które zwiększą bezpieczeństwo na skrzyżowaniu DW 631 z ulicą Główną i Dworkową do czasu kompleksowej modernizacji tej trasy. Wspomniane ulice przecinają się wokół terenów leśnych. Obecnie to miejsce jest niewystarczająco oznakowane oraz pozbawione oświetlenia. – mówi Krzysztof Strzałkowski, radny sejmiku mazowieckiego – Wsłuchują się w głos mieszkańców podjęliśmy interwencję, licząc na pozytywne rozstrzygnięcie w sprawie – dodaje.