Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z autochodzikiem

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z autochodzikiem, fot. marki.pl

Edukacja drogowa w mareckich placówkach oświatowych cały czas trwa. W marcu kolejna już w tym roku odsłona programu dla przedszkoli i szkół podstawowych klas 1-3 pt. „Odblaskowy przedszkolak” z wykorzystaniem autochodzika.

Program „Odblaskowy przedszkolak” przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekazuje im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo. -Będziemy rozpoznawali kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaki drogowe. Ważne zasady to LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych. Zajęcia będą dobrym przygotowaniem do późniejszych ćwiczeń w terenie. Jest to edukacja poprzez zabawę zgodnie z maksymą Ignacego Krasickiego: Uczyć – Bawiąc, Bawiąc – Uczyć – tłumaczy Paweł Paczek, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i opiekun mareckich rowerowych miasteczek.

W lutym zajęcia będą prowadzone w następujących przedszkolach:
04.03 Przedszkole Bambi ul. Ząbkowska
07.03 Przedszkole Pluszowy Miś ul. Kościuszki
11.03 Przedszkole Wesoły Teletubiś ul. Sosnowa
14.03 Domowe Przedszkole ul. Wilcza
18.03 Przedszkole u Sióstr, ul .Kasztanowa
21.03 Przedszkole My Wey ul .Wilcza
25.03 Przedszkole Bratek ul. Lisa Kuli
Program Odblaskowy Przedszkolak trwa od połowy listopada 2023 r. do kwietnia 2024 r.

W kwietniu 2024 roku przewidziana jest akcja „Bezpieczny rowerzysta” pod szkołami w Markach. O szczegółach poinformujemy na stronie internetowej miasta Marki i FB.