Bezpieczne wakacje z mareckimi policjantami

Bezpieczne wakacje z mareckimi policjantami, fot. policja.pl

Zabawa w plenerze, połączona z uświadamianiem o czyhających na dzieci zagrożeniach w trakcie letniego wypoczynku, to jeden z celów profilaktyki mareckich policjantów.

Mieszkańcy Marek spędzający wakacje w mieście nie mogą narzekać na nudę. Na terenie miasta odbywa się wiele pikników oraz imprez plenerowych, w których biorą udział rodzice z dziećmi. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Markach postanowili to wykorzystać i w każdy weekend spotykają się z nimi, by w okolicznościach przyrody porozmawiać na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, realizując plan działań ”Bezpieczne Wakacje 2023”. Tak też było w ubiegłą sobotę w czasie trwania Festiwalu Baniek Mydlanych.

Policjanci poruszali przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym, tj. właściwego przemieszczania się na hulajnogach zwykłych, elektrycznych, rowerach, urządzeniach transportu osobistego czy urządzeniach wspomagających ruch. Uczulali najmłodszych, że przebieganie przez przejście dla pieszych oraz wchodzenie na nie zza samochodu jest niedozwolone. Ponadto w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi. Funkcjonariusze przestrzegali również młodych rozmówców, by nie korzystali z niestrzeżonych kąpielisk, nie rozpalali ognisk oraz nie organizowali zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Zabawa połączona z nauką to świetny sposób, by młodzi ludzie zapamiętali jak najwięcej.

mł. asp. Monika Kaczyńska