Bezpieczne wakcje z wołomińską policją

Bezpieczne wakcje z wołomińską policją, fot. policja.pl

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie odwiedziły policjantów w wołomińskiej Komendzie. Wspólnie spędzone chwile przyniosły wiele radości i wrażeń. Dzieci z błyskiem w oku poznawały tajniki pracy funkcjonariuszy. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Lato w mieście może być pełne wspaniałych przygód i wspomnień. Tak też było podczas wizyty dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie. Dzieci w ramach akcji „Lato w mieście” odwiedziły policjantów z wołomińskiej Komendy.

Na początku przywitały się z oficerem dyżurnym i dowiedziały się, jak wygląda pierwszy kontakt interesanta z Policją. Najmłodsi przypomnieli numer alarmowy 112 i zasady korzystania z niego. Następnie każdy mógł zasiąść za kierownicą radiowozu.

Najwięcej emocji wzbudziło pomieszczenie przejściowe, do którego wszystkie dzieci wchodziły dobrowolnie i z uśmiechem na twarzy. Dzieci dowiedziały się również kilku ciekawostek o odciskach linii papilarnych. Każde z nich mogło zrobić odbicie swoich palców, następnie porównać je z kolegą lub koleżanką. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

Na zakończenie nasi goście dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić, by w przyszłości zostać policjantem. Okazało się, że prawie każde dziecko o tym marzy.

podinspektor Wioletta Zychnowska/g.p