Bezpłatna sterylizacja i chipowanie psów i kotów w Kobyłce

Pies i kot, fot: fotolia.com

Mieszkańcy Kobyłki mogą składać wnioski na bezpłatne zabiegi sterylizacji kastracji oraz czipowania psów i kotów. Wnioski można pobrać ze strony www lub w pokoju nr 7 w budynku Urzędu Miasta Kobyłka przy ul. Wołomińskiej 1.

Elektroniczne znakowanie (czipowanie) to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem nie przeszkadza zwierzęciu i jest niewyczuwalny. Czip jest wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych Safe Animal uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.

Z troski o zdrowie swojego czworonożnego przyjaciela coraz więcej opiekunów psów i kotów decyduje się na poddanie ich zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Jest to również najlepsza metoda przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Warunkiem uzyskania dofinansowania w 100% jest zaczipowanie swojego pupila (dotyczy psów i kotów) a także dołączenie do wniosku kserokopii strony z książeczki szczepień z wpisem aktualnego szczepienia na wściekliznę (dotyczy tylko psów). Ważne: w przypadku braku czipa można złożyć obydwa wnioski jednocześnie.