Bezpłatna wyprawka czytelnicza dla każdego przedszkolaka w gminie Klembów

JESTEŚ TUTAJAKTUALNOŚCIGMINABEZPŁATNA WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA KAŻDEGO PRZEDSZKOLAKA Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka; źródło: klembow.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Klembowie serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym 3-6 lat do udziału w projekcie „Mała książka wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (urodzone w latach 2015 -2018), które wraz z rodzicami odwiedzi bibliotekę w Klembowie bądź filię biblioteki w Woli Rasztowskiej otrzyma wyjątkowy prezent – wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.