Policja, fot: fotolia.com

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 38-letniego Jarosława S. Mężczyzna od stycznia 2015 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i siostrą.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie 3 stycznia w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten będąc pod wpływem alkoholu groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia swoim najbliższym. Wielokrotnie wyzywał słowami wulgarnymi i obelżywymi siostrę i matkę. 38-latek stosował też wobec nich przemoc fizyczną, bijąc ich, szarpiąc za ubrania i popychając. Kilkukrotnie groził też spaleniem mienia, korzystał z żywności i pomieszczeń należących do matki mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Mężczyzna był też już wcześniej notowany m.in. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie ciała.

Reklama

Policjanci po ostatniej awanturze zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promila alkoholu w jego organizmie. Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanych i świadków zostały skierowane do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 38-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec Jarosława S. tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze