BLISKO ludzi, smaków i kultury

BLISKO ludzi, smaków i kultury, fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie zakończył się cykl warsztatów „Żyj zdrowo i kolorowo” w ramach programu „BLISKO ludzi, smaków i kultury”.

Cykl rozpoczęły warsztaty zdrowego żywienia dla dzieci i rodziców. Uczestnicy dowiedzieli się jak zmieniać nawyki żywieniowe, spróbowali jesiennych koktajli – jak już wiemy sezonowość tego co jemy ma ogromne znaczenie. Dorośli mogli wysłuchać wielu ciekawych informacji odnośnie żywienia dzieci i dorosłych. Dzieci mogły własnoręcznie przygotować zdrową i zarazem piękną wizualnie kanapkę. Podczas spotkania można było również wypożyczyć książki kulinarne i o tematyce żywienia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warsztaty poprowadziła Joanna Brzezińska, psychodietetyczka.
 
BLISKO ludzi, smaków i kultury, fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie

Ostatnim spotkaniem w ramach cyklu „Żyj zdrowo i kolorowo”, były warsztaty ilustratorskie z Sylwią Tracz. Dzieci pod okiem ilustratorki miały okazję stworzyć własny „zdrowy” talerz, inspirując się techniką, którą pani Sylwia wykonała ilustracje do książki „Smakowita zielenina” Literówka – literatura dla dzieci

Na koniec spotkania ustawił się dłuuugi ogonek chętnych po autograf i każdy uczestnik otrzymał w egzemplarz książki z wyjątkowym podpisem pani Sylwii Tracz. Warsztaty poprowadziła Sylwia Tracz, ilustratorka.

BLISKO ludzi, smaków i kultury, fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie

Warsztaty odbyły się w ramach zadania „BLISKO ludzi, smaków i kultury”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.