Brak skrętu z ulicy Czwartaków w kierunku Ząbek

Brak skrętu z ulicy Czwartaków w kierunku Ząbek

W niedzielę, 10 marca ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej i Czwartaków w Rembertowie – wyjeżdżając z ul. Czwartaków nie będzie możliwości skrętu w prawo w kierunku Ząbek.

W czasie prac budowlanych wyjazd z ul. Czwartaków na ul. Żołnierską będzie możliwy tylko w lewo – w stronę ul. Strażackiej. Nie będzie można skręcić w prawo w stronę Zielonki. Nadal nie będzie możliwy również skręt z ul. Żołnierskiej (jadąc od strony ul. Strażackiej) w prawo w ul. Czwartaków. Objazdy dla tych relacji będą poprowadzone ul. Strażacką i al. gen. A. Chruściela „Montera”. Taka organizacja ruchu umożliwi wykonawcy prowadzenia prac przy układzie drogowym po wschodniej stronie skrzyżowania.

Trwa przebudowa ulic Marsa i Żołnierskiej. Nowa droga znacznie poprawi połączenie z dzielnicą Rembertów i wyjazd w kierunku podwarszawskich gmin Ząbki, Zielonka, Marki, Kobyłka, Sulejówek. Przebudowane są ulice Marsa i Żołnierska na odcinku 4,8 km od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy.

Zakres prac jest duży, to m.in. budowa wiaduktów nad skrzyżowaniami, całkowita przebudowa starych jezdni, wyburzenie i budowa nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, budowa chodników i dróg rowerowych.

Komunikacja:

Autobusy linii 199 (tylko w kierunku krańca Targówek) jadą objazdem ulicami: al. gen. A. Chruściela „Montera” – Strażacka – Żołnierska. Z pominięciem ul. Paderewskiego i Czwartakóworaz zlokalizowanych tam przystanków. Rozkład jazdy linii 199

Trasa linii Ząbki-2 pozostaje bez zmian.