Budowa ronda Sosnowa-Kościuszki-Okólna w Markach

Budowa ronda Sosnowa-Kościuszki-Okólna w Markach, fot: marki.pl

Kompleksowa modernizacja ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki to wspólna inwestycja miasta i powiatu dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej. Jednym z elementów tej inwestycji jest budowa ronda, które znajdzie się u zbiegu ulic Sosnowej, Kościuszki, Mickiewicza i Okólnej.

Niestety, wiąże się ona z utrudnieniami. O ich wprowadzeniu zdecyduje jutrzejsza, poranna komisja. Na terenie przyszłego ronda rozpoczną się bowiem prace związane z podziemną infrastrukturą. Mniej więcej od godziny 10.00 nie będzie możliwości przejechania od ulicy Okólnej/Mickiewicza w ulicę Kościuszki (w stronę Białołęki) oraz z Sosnowej w Okólną/Mickiewicza.

Można sobie jednak z tym poradzić w następujący sposób:

– kierowcy jadący od strony ulicy Mickiewicza i Okólnej, którzy chcą pojechać w stronę warszawskiej Białołęki, proszeni są o skręt w ulicę Kościuszki, następnie w Krótką, Sosnową i dalej w stronę Warszawy.

– kierowcy, którzy wracają z Warszawy i jadą w stronę Mickiewicza/Okólnej/SP1, mają dwie możliwości:

– jazda Aleją Piłsudskiego, skręt w ul. Bandurskiego, a następnie w ul. Okólną

– skręt z Alei Piłsudskiego w Sosnową, następnie w ulicę Piotra Skargi (jednokierunkowa, pierwsza w prawo) lub w Krótką (druga w prawo). Tak dojeżdżamy do Kościuszki, skręcamy w lewo i jedziemy aż do zbiegu ulic Mickiewicza/Okólnej.

– kierowcy, którzy z rejonu ulic Żeromskiego-Zagłoby-Zygmuntowskiej i przyległych, chcą dojechać do Okólnej, Mickiewicza lub SP1, proszeni są o przejazd ulicą Żeromskiego, następnie Piotra Skargi lub Krótką aż do Okólnej/Mickiewicza.

– pozostanie możliwość dojazdu do marketu spożywczego i pizzerni od strony ulicy Mickiewicza.

– nadal zapewniony jest przejazd jednokierunkowy z Sosnowej przez Kościuszki aż do warszawskiej ulicy Lewandów.

Końcowy efekt pozwoli zapomnieć o niedogodnościach. W ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki powstaje kanalizacja deszczowa. Ulica otrzyma nową, równą nawierzchnię. Pojawią się również chodnik i droga rowerowa.

Budowa ronda Sosnowa-Kościuszki-Okólna w Markach

/TM