Ścieżka rowerowa, fot: fotolia

Cztery firmy stanęły do przetargu na budowę drogi rowerowej wzdłuż rzeki Długiej, która połączy Marki z Zielonką.

W środę, 25 X, zostały otwarte oferty w tym postępowaniu. Do przetargu stanęły cztery firmy: Planeta, Strabag, PBDiM Mińsk Mazowiecki oraz DKM Laskowscy. Wszystkie zadeklarowały 60-miesięczny termin gwarancji i rękojmi, różnią się natomiast ofertami cenowymi, które zamykają się w przedziale 2,343 mln zł – 3,092 mln zł. Kosztorys zamawiającego wynosi 1,88 mln zł. Ruszyła procedura sprawdzania ofert.

Wzdłuż rzeki powstanie droga asfaltowa dla rowerów o szerokości 2 m. Rozpocznie się ona w Parku Briggsów i będzie prowadzić brzegiem w kierunku wschodnim. Od granic Marek dalszą część trasy będzie realizować Zielonka. Ta inwestycja jest owocem współpracy samorządów z naszego powiatu, które wspólnie i skutecznie aplikowały o unijne pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). W ramach tego przedsięwzięcia wybudowane zostały ścieżki wzdłuż Szkolnej, Sportowej i Sowińskiego w Markach. Kolejne będą powstawać m.in. w ramach przebudowy ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki oraz Głównej.

– to nie koniec tego typu inwestycji, staramy się – wspólnie z sześcioma innymi gminami – o kolejne wsparcie finansowe z ZIT. Chodzi o budowę dróg dla jednośladów wzdłuż Alei Marszałka Piłsudskiego, Modrzewiowej, Sobieskiego, Karłowicza, Lisa-Kuli i Granicznej. Planowane inwestycje zostaną zrealizowane do połowy 2020 r. – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

źródło: Urząd Miasta Marki

Komentarze