”Chłopcy z Bielan” zwycięzcami Noworocznego Turnieju Halowego w Markach

Zwycięzcy IV Noworocznego Turnieju Halowego o Puchar Burmistrza Miasta Marki

IV Noworoczny Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki zakończył się zwycięstwem Chłopców z Bielan. Damian Kowalewski i spółka pokonali w wielkim finale BRS. W regulaminowym czasie gry padł remis więc o końcowym rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. W tym elemencie lepiej odnaleźli się Chłopcy z Bielan, którzy wygrali ostatecznie 2:0. Podium uzupełnił In Plus, który w meczu o brąz również po rzutach karnych pokonał TANATOS.

MVP dwudniowych zmagań wybrano Rafała Polakowskiego z BRS. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Tomka Warszawskiego (In Plus). Królem strzelców został natomiast Damian Kowalewski ze złotej drużyny zwycięzców. W tym roku na puchar „fair play” zasłużył BRS, który wykazał się wzorową postawą nie tylko na placu gry, ale także poza nim. Pamiątkowe statuetki powędrowały również do Michała Sadowskiego i Pawła Wysockiego (BRS), Tomasza Warszawskiego (In Plus) i Damiana Kowalewskiego (Chłopcy z Bielan).

Do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy po sześć drużyn w każdej. Oprócz wspomnianej pierwszej czwórki wśród uczestników mogliśmy dostrzec także m.in. Niespodziankę Marki, Promil Marki, UKS Bródno 92, Florian Warszawa, Ligę Fanów, Ekipę Organizatora, Planet Cash z Łomży czy Chłopców z Klimatu. W zmaganiach wziął również udział rocznik 2000/2001 Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki. Podopieczni Arkadiusza Kostrzębskiego awansowali do drugiej fazy turnieju, ale odpadli z niej po walce ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi drużynami. Triumfatorzy czwartej edycji otrzymali nie tylko puchar i medale, ale także voucher na kwotę 1000 zł do wykorzystania w sklepie vitasport. Nagroda została ufundowana przez Wodociąg Marecki.
Dzięki uprzejmości organizatora Ligi Fanów, Rafała Milewskiego, drużyny z miejsc 1-3 otrzymały również pamiątkowy szalik Legii Warszawa. Taka ozdoba wisząca na pucharach robiła wrażenie.

Turniej został objęty patronatem honorowym przez Burmistrza Miasta Marki a całe wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta.