Choinki za elektrośmieci – Ekologiczne Święta 2021

Choinki za elektrośmieci - Ekologiczne Święta 2021

Starosta Wołomiński zaprasza mieszkańców naszego powiatu do udziału w akcji proekologicznej, przygotowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Akcja ma na celu propagowanie proekologicznej postawy polegającej na prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, którego nie brakuje w naszych gospodarstwach domowych. Elektroodpady zawierają wiele cennych elementów, które podlegają odzyskowi, a także części niebezpieczne i substancje szkodliwe, które powinny być prawidłowo zutylizowane. Zebrane odpady odbierze profesjonalna firma. Dzięki temu przedświąteczne porządki połączymy z działaniem pożytecznym dla środowiska!

W tym roku akcja odbędzie się 18 grudnia 2021r. na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Wołominie ul. Prądzyńskiego 3. Rozpoczynamy od godz. 9.00 i jesteśmy do czasu rozdania wszystkich choinek.

Choinki za elektrośmieci – Ekologiczne Święta 2021

Co to są elektrośmieci?
Są to popsute, nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, których prawidłowe działanie jest uzależnione od dopływu prądu elektrycznego lub były zasilane przez baterie (np. zepsute komputery, czajniki, zabawki itp.). Przyjmujemy tylko kompletny sprzęt. W przypadku drobnego sprzętu (np. słuchawki, ładowarki, latarki)–prosimy o przyniesienie min. 3 szt. Baterie min. 50 szt. Nie przyjmujemy żarówek i świetlówek.

W nagrodę za proekologiczną postawę mieszkańcy mają szansę otrzymać świąteczne drzewko, które może zostać później przesadzone do ziemi w ogródku. Są to świerki serbskie o wysokości ok. 120 cm, w donicach. Do przekazania mamy 300 sztuk drzewek!